Historie firmy SanSwiss

1981 - 1999

Karl Wirth, vlastník firmy Ronal, se v roce 1981 rozhodl ke svému přednímu podniku na trhu vybudovat další pobočku. Neměl to však být závod z oboru automobilového průmyslu. Ve městě Bitche ve Francii, v blízkosti německých hranic, se s výrobou sprchových zástěn začala psát historie divize sanitární techniky firmy Ronal.

1999

Stejný recept, který byl s úspěchem použit ve výrobě hliníkových kol, se začal uplatňovat i pro výrobu sprchových zástěn - inovace, design a kvalita. Trvalý růst prodeje na trzích ve Francii a v Německu vedl k rozhodnutí začít v České republice, v místě závodu na výrobu kol v Jičíně, ještě s výrobou sprchových zástěn a využít tak zázemí tohoto závodu.

2000

Tyto nové výrobní kapacity umožnily pokrýt nové trhy v Evropě a vedly k založení autonomních prodejních organizací ve Španělsku, v České republice a v Polsku a také k zahájení prodeje v dalších zemích jako například na Slovensku a v Maďarsku.

2001

Po osmnácti měsících sbírání zkušeností v Jičíně přišel čas, kdy tam byl postaven nový moderní výrobní závod, kam se výroba přestěhovala. Na 10000 m2 výrobní plochy se nejmodernější technologií a s nejvyššími nároky na kvalitu vyrábí větší část našeho sortimentu v několika typových řadách.

2009

Nové umístění značky Ronal na evropském trhu s sebou přineslo nové úvahy o dalším směřování a vedlo k rozhodnutí založit nový holding, který by zastřešoval všechny divize sanitární techniky. Proto byla v roce 2009 založena značka SanSwiss. Velká poptávka po našich výrobcích na stávajících trzích vedla k poptávce po značce SanSwiss i v dalších zemích jako v Belgii, Lucembursku, Švýcarsku, Rakousku, Rusku a v Rumunsku.

2010

V lednu 2010 byla založena pobočka v Rumunsku, což přispělo k uspokojení rostoucí poptávky a umožnilo zahájit prodej i v dalších zemích. Jako další výrobní závod s vlastní divizí prodeje slouží tato pobočka v Temešváru také jako logistické centrum pro prodej na Balkáně. Se sedmi vlastními pobočkami a obchodními zastoupeními v šestnácti zemích se stal SanSwiss předním dodavatelem v oboru vybavení koupelen. Stále se držíme naší hlavní filozofie - inovace, design a kvalita – a realizujeme ji v praxi. Snažíme se přitom maximálně vyhovět požadavkům našich zákazníků.

2020

Investice do budoucnosti: SanSwiss vybudoval v Jičíně v České republice moderní výrobně-logistický komplex. Nová multifunkční hala je významným krokem v plnění dlouhodobého strategického záměru firmy, kterým je maximální zefektivnění výroby, skladování i kompletního logistického systému celé nadnárodní skupiny. Téměř 200milionová investice významně zvětšila plochu výrobních, skladovacích i administrativních prostor z původních 9500 na více než 18600 metrů čtverečních. To umožňuje efektivně reorganizovat tok materiálu i konečných výrobků a ve svém důsledku zvýšit rychlost i pružnost dodávek pro odběratele v celé Evropě. Špičkové technické vybavení nové haly navíc přináší další zvýšení kvality všech vyráběných produktů i navazujících služeb pro zákazníky.

I nadále je kladem velký důraz na použití výhradně kvalitních komponentů, na technickou propracovanost každého produktu a precizní řešení všech detailů. Jedině tak totiž mohou vznikat sprchové kouty a vaničky s vysokou užitnou hodnotou a dlouhou životností, které jsou pro značku SanSwiss typické a které oceňují spotřebitelé nejen u nás, ale také na náročných trzích Francie, Německa, Belgie, Švýcarska a také na nových skandinávských trzích – v Norsku a ve Švédsku.