SanSwiss Jičín oslavil dvacetiny v nové hale

Moderní výrobně-logistický komplex otevřela 20. září v Jičíně společnost SanSwiss, přední evropský výrobce sprchových koutů. Vybudování multifunkční haly je významným krokem v plnění dlouhodobého strategického záměru firmy, kterým je maximální zefektivnění výroby, skladování i kompletního logistického systému celé nadnárodní skupiny.

Investice do budoucnosti

Téměř 200milionová investice významně zvětšila plochu výrobních, skladovacích i administrativních prostor z původních 9500 na více než 18600 metrů čtverečních. To umožňuje efektivně reorganizovat tok materiálu i konečných výrobků a ve svém důsledku zvýšit rychlost i pružnost dodávek pro odběratele v celé Evropě. Špičkové technické vybavení nové haly navíc přináší další zvýšení kvality všech vyráběných produktů i navazujících služeb pro zákazníky. Stavba výrobně-logistického objektu začala loni v červnu. Díky maximálnímu úsilí a obětavosti celého vedení jičínského závodu i zaměstnanců na všech úrovních probíhaly stavba i následný přesun externích skladů a reorganizace stávajících výrobních prostor bez jakýchkoliv omezení produkce nebo služeb. Před dokončením jsou ještě prostory pro moderní jednací místnost a pro exkluzivní víceúčelovou vzorkovnu nejvyššího evropského standardu. Ve výhledu na dalších deset let SanSwiss kromě jiného počítá s navýšením výroby až na 300 tisíc sprchových koutů ročně a s lineárním růstem celkového obratu na dvojnásobek aktuálních tržeb.

20 let v Jičíně

Na slavnostním otevření nové výrobně-logistické haly si zaměstnanci společnosti SanSwiss spolu představiteli města a obchodními partnery zároveň připomněli 20 let působení firmy na českém trhu. V prvním roce své existence jičínský podnik vyrobil 981 sprchových koutů. Ty se však tehdy ve městě pouze montovaly, a to z dovezených dílů a v pronajatých prostorách. Vlastní výrobu firma zahájila v roce 2001, kdy byly v jičínské průmyslové zóně dokončeny její první výrobní prostory. Stalo se tak díky finanční podpoře ve výši 200 milionů korun ze strany mateřské společnosti. Tyto prostředky byl ale český závod schopen splatit už během dvou let, což již tehdy jasně ukázalo jeho efektivitu a silné postavení na trhu. Od té doby zvýšil SanSwiss svůj obrat několikanásobně a v současnosti ovládá zhruba pětinu českého trhu se sprchovými kouty a vaničkami. Za 20 let svého působení dodal SanSwiss na tuzemský i zahraniční trhy bezmála 1,8 milionu sprchových koutů.

SanSwiss 20 let

Výrobky pro koupelny

Co se však od založení firmy nezměnilo, to je její důraz na použití výhradně kvalitních komponentů, na technickou propracovanost každého produktu a precizní řešení všech detailů. Jedině tak totiž mohou vznikat sprchové kouty a vaničky s vysokou užitnou hodnotou a dlouhou životností, které jsou pro značku SanSwiss typické a které oceňují spotřebitelé nejen u nás, ale také na náročných trzích Francie, Německa, Belgie, Švýcarska i v dalších zemích Evropy. Do zahraničí totiž směřuje 75 procent vyrobených produktů. Vysoké kvalitě provedení navíc napomáhá i malosériová výroba za přispění šikovných rukou zkušených zaměstnanců, která zároveň umožňuje i značnou variabilitu provedení. Výsledkem je potom mimořádně široká nabídka, která zahrnuje sprchové vaničky, kabiny, vanové zástěny a 12 základních produktových řad sprchových koutů v přibližně 300 nejvíce prodávaných typech. To ale není vše. Více než 30 procent koutů se pravidelně vyrobí ve zcela atypickém provedení, na míru, a v této části produkce je každý kus vlastně originál.
Jičínský výrobní závod je významnou součástí úspěšné evropské skupiny sanitární techniky se sídlem v Härkingenu ve Švýcarsku, která plní nejrůznější přání svých zákazníků pro individuální řešení koupelny, včetně atypických rozměrů a zvláštních provedení. SanSwiss se stále drží své hlavní filozofie - KNOW-HOW, INOVACE, DESIGN a KVALITA - a realizuje ji v praxi.
zpět